Jak wybrać dobrego adwokata?

Wiadomym jest, że nie znając przepisów prawa trudno odnaleźć się w sądzie. Zawiłe teksty przepisów, ustaw i kodeksów, niezrozumiałe twierdzenia i język prawniczy, procedury i zasady – zbyt tego wiele, by przed sądem, zwłaszcza w trudnych sprawach, działać w pojedynkę. Nie korzystamy z porad adwokata zbyt często, jednak jeśli taka potrzeba się pojawi warto wybrać takiego, który po pierwsze będzie działał na naszą korzyść, a po drugie wzbudzi nasze zaufanie. Jeśli po drodze znajdziemy o nim dobre opinie to kolejny plus.

Po zapoznaniu się z materiałami, stanem faktycznym prawnik doradzi nam, jak postępować, by zyskać jak najwięcej. Niezależnie od rodzaju sprawy, czy to cywilnej, spadkowej, rozwodowej czy karnej od właściwego wyboru prawnika zależy bardzo wiele. Zwykły człowiek nie zna a także nie rozumie wielu kwestii prawnych. Zatem jaki powinien być dobry adwokat ?

Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, stąd wskazana jest wizyta w kancelarii. To, jak adwokat podchodzi do klientów ma znaczenie także na kolejnych etapach współpracy i tego, jak zadziała w sądzie. Oczywiście nie bez znaczenia pozostają rekomendacje – dobry prawnik jest rzeczowy i oddany sprawie, tłumaczy niejasności, ma cierpliwość i wiedzę. Warto zwrócić uwagę na dotychczasowe osiągnięcia, liczbę wygranych spraw, doświadczenie. Należy podkreślić, że mimo potrzeby wieloletniej nauki każdego prawnika nie można rezygnować z usług młodszych stażem i wiekiem – są bardziej ambitni i na początku kariery sprawy jakie prowadzi są priorytetowe. Sam zajmuje się wszystkim, stąd danie mu szansy na wykazanie się często skutkuje sukcesem.

2 komentarze

  1. Często dobry adwokat potrafi rozwiązać problem polubownie, wystarczy znać przepisy, możliwości i chcieć.

  2. Najlepiej wybierać prawnika specjalizującego się w danej dziedzinie prawa, często adwokaci szczycą się szczególnymi sukcesami w danej gałęzi i chyba jeśli nam zależy na takiej specjalizacji, to może być dobra opcja.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.