Wsparcie prawne potrzebne od zaraz

Jeśli spojrzymy na wydarzenia zachodzące w ostatnich czasach w szeroko pojętym biznesie, zauważymy, że nieodmiennie rządzą w tym obszarze wojny konkurencyjne. Jedne przedsiębiorstwo konkuruje z innym i w celu zdobycia przewagi, wykorzystuje wszystkie dostępne sobie metody. Ponieważ jednak kwestie czysto techniczne mają swoje ograniczenia, coraz częściej sięga się po znacznie ostrzejszy oręż.

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie

Te powiedzenie jest bardziej aktualne dziś, niż kiedykolwiek do tej pory. Orężem naszych czasów, wykorzystywanym w potyczkach między przedsiębiorstwami są przepisy prawa. Wykorzystywanie luk prawnych i kruczków nigdy nie było popularniejsze. Dlatego tak ważna jest odpowiednia obsługa Prawna firm Częstochowa, niezależnie od tego, czy prowadzisz globalną firmę, czy lokalne przedsiębiorstwo.

Duże sprawy i drobne niuanse

Nawet jeśli uważasz, że bezwzględna wojna konkurencyjna Ci nie grozi, to mimo wszystko prowadzisz swoją działalność w majestacie obowiązującego prawa. Są to umowy z kontrahentami, kwestie rozliczeń, zezwolenia, zgody i wiele innych. Poruszanie się w takiej mnogości przepisów i niuansów może przyprawić o spory ból głowy, a błędy potrafią dosłownie zrujnować dobrze działającą firmę. Ryzyko jest na tyle duże, że warto szczególnie się zabezpieczyć i powierzyć te sprawy wysoce wykwalifikowanym specjalistom, którzy unikną błędów, które Ty bez przygotowania możesz popełnić.

2 komentarze

  1. Aktualnie szukam dobrego prawnika. Chciałem podpisać umowę franczyzową. W ramach zarezerwowania sobie wyłączności terytorialnej podpisałem ją i podesłałem do franczyzodawcy… Niestety nie ustaliliśmy wszelkich warunków, ponieważ miało to być zrobione na spotkaniu, do którego ostatecznie nie doszło. Wczoraj dostałem fakturę za opłatę franczyzową… Nie wiem co mam zrobić.

  2. Macie rację. Dobrze, że poruszacie takie tematy… Niestety przedsiębiorstwa bardzo ze sobą konkurują i czasami stosują nieodpowiednie praktyki względem siebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.