Spotkanie z komornikiem, czyli kiedy przychodzą do nas kłopoty

Komornik należy do jednej z tych osób, z którymi nigdy w życiu nie chcielibyśmy stanąć twarzą w twarz, jednak rzeczywistość zawsze jest zupełnie odmienna od naszych pragnień. Chociaż praca komornika zwykle kojarzy nam się jedynie negatywnie z najbiedniejszymi dzielnicami oraz z biednymi, wielodzietnymi rodzinami wyrzucanymi na bruk, komornik może zawitać nawet do „porządnych obywateli”. Bez względu na sytuacje w takich chwilach pomóc może jedynie dobra kancelaria radcowska.

Komornik sądowy

Czasem wydaje nam się, że jesteśmy zupełnie bezkarni, jeśli chodzi o komornika, jeśli tylko jesteśmy na czasie ze wszystkimi opłatami i jeśli nie mamy nigdzie zaległości. Prawda jest jednak inna – jeśli na przykład otrzymaliśmy mandat, którego nie przyjęliśmy, a sprawa została skierowana do sądu, skazany najczęściej nie tylko musi zapłacić za mandat, ale również za koszty sądowe, nie zawsze niskie. Każdy prawnik zawsze podpowiada, żeby takie zgłoszenia oraz listy z sądu opłacać natychmiastowo, gdyż wszystkie płatności tego typu egzekwowane są właśnie przez komornika sądowego.

Kto może pomóc?

Jeśli opowiedziałeś się za nieprzyjęciem mandatu, nie masz wielkiego pola do popisu. Najczęściej przy pierwszych rozprawach tego typu winnego zwykle nie ma nawet na Sali, nie może więc samodzielnie powiedzieć nic ponad to, co znajduje się w wyjaśnieniu skierowanym do sądu w danej sprawie. Kancelaria adwokacka może jednak podpowiedzieć, jak powinny wyglądać dalsze kroki i twoje postępowanie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.