Kupowanie nieruchomości osobom trzecim – czy to w ogóle jest możliwe?

Często w rodzinach zdarza się, że jedna ze stron, która posiada większy majątek, chce zapewnić innej stronie na przykład lokum, działkę budowlaną czy jeszcze inne dobro – zwyczajowo mówi się, że na przykład rodzice kupują mieszkanie, dom czy działkę swoim dzieciom. Czy to jednak w ogóle jest możliwe oraz jak takie kwestie można rozwiązać zgodnie z prawem?

Dowiedz się wszystkiego dokładnie

Zanim w takich kwestiach zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje, zawsze należy wszystkiego dokładnie się dowiedzieć, żeby nie mieć później nieprzyjemnych niespodzianek. W takich przypadkach ważna będzie opinia, jaką mają prawnicy na dane zagadnienie. W przypadku chęci zakupu nieruchomości przez jedna stronę na rzecz drugiej mamy do czynienia z klasycznym przypadkiem darowizny. Żeby jednak komuś cos podarować, czyli cos komuś kupić, trzeba być w pierwszej kolejności właścicielem danego dobra. Wszystkie formalności w takich chwilach nieco się wiec komplikują i czasem warto znaleźć inne, nieco prostsze rozwiązanie, które nie będzie wymagało zagłębiania się aż tak we wszystkie papierkowe sprawy.

Dlaczego zawsze warto dopytać prawnika?

Mecenas prawa doskonale zna się na tego typu przypadkach, zawsze konsultacja z taką osobą wychodzi wszystkim na dobre – mecenas jest w stanie podpowiedzieć najrozsądniejsze rozwiązania – również dla naszej kieszeni. Jeśli nie wiesz, do kogo najlepiej się z danym problemem udać, skorzystaj z pomocy wyszukiwarek czy opinii innych użytkowników.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.